2024. szeptember 27. (péntek) 09:25

Fucsovics ismét nyert Rómában

A magyar játékos magabiztos győzelemmel, ausztrál ellenfelét 6:3, 6:4-re megverve jutott be a harmadik fordulóba (azaz a legjobb 32 közé) pénteken a római salakpályás tenisztornán.

A világranglistán 92. Fucsovics Márton a 64 között a 17. helyen kiemelt Alex De Minaurral csapott össze, akivel pályafutása során negyedszer találkozott. Az első két meccsük a Davis Kupa keretében zajlott, azokat De Minaur nyerte. Idén márciusban, Indian Wellsben, kemény pályán már a nyíregyházi játékos bizonyult jobbnak.

Az olasz salakon még kevésbé örülhetett De Minaur, aki 2:2 után vesztette el először az adogatását, a 31 éves Fucsovics pedig nem is engedte ledolgozni a brékhátrányt. A folytatásban a magyar teniszező 1:1-nél került brékelőnybe, ám az ausztrál rivális 4:4-nél utolérte őt. Végül a meccs utolsó brékje pedig Fucsovics szempontjából a legjobbkor, 5:4-es vezetésnél következett be. A találkozó 1 óra 53 percig tartott.