2024. szeptember 25. (szerda) 00:32

Djokovics és Medvegyev játszik a döntőben

Megismétlődik a 2021-es finálé, ugyanis a hétfőtől ismét világelső szerb Novak Djokovics a harmadik kiemelt Danyiil Medvegyevvel döntőzik az amerikai nyílt teniszbajnokság, a US Open férfi egyesében. Az orosz három és fél órás csatában búcsúztatta a torna eddigi szakaszában mindössze egy játszmát bukó jelenlegi világelső spanyol Carlos Alcarazt.
Kiélezett csatát hozott az első kiemelt Alcaraz és a világranglista harmadik helyén álló Medvegyev elődöntőjének első felvonása, melyet az orosz annak ellenére nyert meg rövidítésben, hogy hat kettős hibát ütött, de két bréklabdát hárított és háromszor ásszal nyitott.A második szettben a 2021-es győztes csökkentette hibáinak számát, fogadóként is jelentősen több pontot nyert meg, miközben Alcaraz héttel több ki nem kényszerített hibát vétett, így Medvegyev két brékkel meglepően simán, 6:1-re nyerte a játszmát.
A spanyol viszont a harmadik menetben kilenccel több győztest ütött (13–4), s az ászokat leszámítva szinte minden mutatóban jobb volt ellenfelénél, ráadásul elvette Medvegyev szervajátékát is és 6:3-mal szépített.
A legnagyobb csatát a negyedik szett hozta, melyben Medvegyev újabb három ásszal próbálta kompenzálni négy kettős hibáját, a harmadik gémben három bréklabdáját sem tudta kiaknázni, majd a hatodikban 19 (!) labdamenetből álló gém végén hiába volt hétszer is egyenlő az állás, az orosz a második bréklabdáját kihasználva kulcsfontosságú játékot nyert meg és lépett el 4:2-re.Alcaraz a hajrában három bréklehetőségével sem tudott élni, Medvegyev pedig a negyedik meccslabdáját már értékesítette és 3 óra 22 percig tartó mérkőzésen bejutott a döntőbe 7:6 (7–3), 6:1, 3:6, 6:3-mal.