2024. szeptember 24. (kedd) 06:22

A Vasas győzött és már harmadik

A labdarúgó NB II 14. fordulójának zárásaként a Vasas a Budapest Honvédot fogadta hazai pályán. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben érvényesítette fölényét a 3–0-s győzelmet arató házigazda.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ
VASAS FC–BUDAPEST HONVÉD 3–0 (0–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2522 néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Szalai Dániel)
VASAS: Uram – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik A., 90+3.), Hidi M. (Sztojka, 90+3.), Urblík J. (Berecz Zs., 80.), Deutsch L. – Tóth M. (Hinora, 80.), Novothny (Holender, 80.), Radó. Vezetőedző: Desits Szilárd
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Haragos, 80.), Szabó A., Kocsis G. (Eördögh A., 75.), Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Bocskay (Keresztes N., 56.), Adorján (Simon B., 80.) – Kocsis D. (Krajcsovics, 56.), Bobál G., Holman. Megbízott edző: Djordje Kamber
Gólszerző: Novothny (50.), Radó (73.) Berecz Zs. (90+2.)

A Honvéd megbízott edzője, Djordje Kamber stabil védekezésből próbált építkezni, ennek megfelelően öt védőt is kezdőként küldött pályára. Az első játékrész során a Vasas játszott érezhető fölényben, de a kapu előtt nem tudták bizonyítani a támadók azt, hogy érdemes volt őket csatasorba állítani. A legnagyobb lehetőség a 33. percben Novothny előtt adódott, azonban a támadó ordító ziccerben Dúzsba fejelte a labdát.
A második félidőt nagyszerűen kezdték a hazaiak. Az 50. percben Urblík lövése kipattant Dúzsról, s a kapu előtt ólálkodó Novothny 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. A kapott gól mintha kissé megfogta volna a vendégeket, akik nem igazán tudtak helyzetbe kerülni Uram kapuja előtt. A 73. percben a végig agilisan játszó Radó duplázta meg a Vasas előnyét, a nem éppen magasságáról híres támadó fejjel vette be a kaput. A Honvéd magasabb fokozatra kapcsolt, de a legveszélyesebb helyzetek a piros-feketék védői előtt adódtak. A találkozót Berecz találata zárta le, a hosszú idő után visszatérő angyalföldi középpályás a hosszabbítás második percében 17 méterről talált be. 3–0