2024. szeptember 20. (péntek) 00:03

Ausztria – NSZK 2:0

A foci osztrák és német rajongói már régen bevésték határidőnaplójukba, hogy e héten „Österreich – Deutschland” rangadó lesz Bécsben. Lezajlott. Az agresszívan startoló házigazdák offenzív stílusa Marcel Sabitzer 29. percben lőtt gólja révén (1:0) jelezte, hogy a germán válogatott új trénerének ez a negyedik meccse kemény dió az EB-re készülő srácokkal. Az első félidő csalódást okozott az EU legnépesebb tagállamának. A 72. percben Christoph Baumgartner szaggatta meg a német vendégek hálóját. A hat perces hosszabbítás után is ez maradt a végeredmény. Ausztria – NSZK 2:0. Lesz mit elemeznie az új karmesternek… Mint emlékezetes, a lapátra tett, kudarcos Hansi Flick helyére az FC Bayerntől érkezett a 36 esztendős Julian Nagelsmann.

Friss posztján a colos vezetőedző októberben a tengerentúlon mutatkozott be. Az Amerikában turnézó team akkor sikeresen szerepelt. USA – NSZK 1:3. Második mérkőzésükön is négy gól esett. Mexikó – NSZK 2:2. Szóval Nagelsmann külhoni dupla debütálását követően remek csapata legközelebb múlt szombaton Törökországgal csatázott (2:3) a berlini Olympiastadionban, s vesztett. Kedden Bécsben „Österreich – Deutschland” 2:0 – újfent alúlmaradtak a négyszeres világbajnokok. Sok még a kérdőjel.