A Modern Art Orchestra, Magyarország vezető big band együttese legújabb lemezével arra vállalkozik, hogy a magyar népzenekutatás és zenei művelődés egyik vezető személyisége, Kodály Zoltán kórusműveit értelmezze tovább.
Fekete-Kovács Kornél és a MAO munkásságának egyik legjellemzőbb vonása, hogy egyetlen művészi vízióba integrálja a kortárs klasszikus zene és a jazz különféle irányzatait, amire jó példa a 2018-ban megjelent Bartók 15 magyar parasztdalára reflektáló lemezük. A jelenlegi album megközelítése már csak a felállásnak köszönhetően is különbözik, hiszen ezúttal a debreceni Kodály Kórussal társultak. Míg a Bartók-felvételen a kompozíciók és az improvizációk még kevésbé voltak szétválaszthatóak a zenekar előadásában, itt előbb Kodály eredeti kórusművei – köztük a Mátrai képek, az Este és az ikonikus Fölszállott a páva – mutatják be a zeneszerző életművének keresztmetszetét, majd következnek a zenekar tagjai által jegyzett, népdalokból is merítő big band és énekkari parafrázisok.
„Egy magyar zenész számára Kodály sokkal több, mint zeneszerző. Az általa kidolgozott zeneoktatási rendszerben nőttünk fel, és bár hagyatéka mára sajnos megfakulni látszik, öröksége a mai napig körülvesz bennünket.” (Fekete-Kovács Kornél)