2024. szeptember 19. (csütörtök) 18:39

A Lipcse is menetel

A Bundesliga 28. fordulójában a két magyar válogatottal felálló RB Leipzig háromgólos győzelmet aratott a Freiburg otthonában.
Sallai Roland és Szalai Attila sem volt tagja a Freiburg kezdőcsapatának, amely a RB Leipziget fogadta. A vendégek kapujában természetesen Gulácsi Péter állt, a védelemben pedig ezúttal is helyet kapott Willy Orbán. Alig kezdődött el az összecsapás, már előnyben volt a Leipzig, mivel Openda passzából Haidara már a második percben betalált.
A 18. percben már két góllal vezetett a vendégcsapat. A játékrész hátralévő részében hazai oldalról Holer kihagyott egy büntetőt, Openda viszont újra betalált, így 0–3 állt az eredményjelzőn 45 perc után.A második félidő elején újra a belga támadó volt fő szerepben, az ő passzából Sesko szerzett gólt, amellyel már négygólos előnyben volt a Leipzig. A Freiburg ugyan szépített az eredményen Grifo góljával, de ennél többre nem futotta részéről, és összességében sima vereséget szenvedett. Sallai Roland egyébként pályára lépett.