2024. november 22. (péntek) 00:58

Azahriah – Nem Oroszországban élünk

Azahriah felemelkedésével és népszerűségével foglalkozik a Le Monde után a New York Times is: a lap régiós tudósítója, Andrew Higgins a három teltházas puskásos koncert egyikén ott volt a backstage-ben, ott tudott interjút is készíteni Magyarország legsikeresebb popsztárjával.

„Amióta látják, hogy sokan kedvelnek engem, úgy tűnik, barátságosak akarnak lenni” – mondta erről Azahriah a lap újságírójának, majd a cikk szerint azzal folytatta, hogy a hatalom érdeklődése hízelgő kéne legyen, de valójában inkább csak „furcsának és kényelmetlennek érzi”, amikor a fiatal rajongói közül olyan sokan utálják a kormányzó Fideszt.
A New York Times felidézi, hogy amikor októberben elkapkodták a jegyeket Azahriah koncertjeire, Orbánék stábja is kirakta a miniszterelnök TikTok csatornájára, hogy Orbán veszprémi beszéde is teltházas volt, majd a posztot elég gyorsan törölték is onnan a gúnyos kommentek hatására.A cikk ezután felidézi Azahriah karrierjét, hogy hogy az internetre feltöltött számaival hogyan vált egyre nagyobb szenzációvá itthon. De kitérnek benne arra is, hogy hiába Azahriah tehetsége, a politika tehet róla, hogy nem mérethette meg magát Európa legnagyobb popversenyén, hiszen a Fidesz 2020-ban visszalépett az Euróvízión való indulástól, alighanem azért, mert a meleglobbi eseményének tartották.
A riportban megszólalnak Azahriah rajongói is, s elmondják, hogy más sztárokhoz képest Baukó Attila rendes embernek is tűnik, aki igyekszik átnyúlni a politikai és generációs szakadékokon. Azahriah szerint a zenészeknek nem kötelező ilyen kérdésekről beszélniük, ha nincs mit mondaniuk, az teljesen rendben van. De ez egy szabad ország, és az nincs rendben, ha azért maradsz csendben, mert félted a karriered. Nem Oroszországban élünk, tette még hozzá. A cikk ezután felidézi a kegyelmi botrány után rendezett gyermekvédelmi „influenszertüntetést”, ahova Azahriah videóüzenetet küldött.

Még több ITTHON…