2024. szeptember 20. (péntek) 22:35

Jackl Vivien Európa bajnok

Két aranyérmet szerzett a magyar csapat Belgrádban a vizes Európa-bajnokság pénteki versenynapján. Női 1500 gyorson a 15 éves Jackl Vivien olimpiai szintidővel szerezte meg a magyar úszósport 100. egyéni kontinensbajnoki elsőségét.

Mihályvári-Farkas Viktória a legjobb idő birtokosaként a négyes, Jackl Vivien a második pályán úszhatott. 500 méternél a két magyar haladt az élen. Jackl jobb tempóban úszott, így fél távnál, vagyis 750 méternél két testhosszal vezetett. A 15 éves Jackl előnye később is egyre csak nőtt, Mihályvári-Farkas a második helyért volt harcban. Jackl az utolsó néhány száz méteren sem lassított, messze mindenki előtt halad. Végül 16:06.37-tel nyert, és egyben megúszta az olimpiai szintidőt! Wladár Sándor, a szövetség elnöke mondta is, hogy ez a magyar úszósport 100. egyéni Eb-aranya!