Ez az első hazai sokszerzős gyermeksebészeti könyv, amely jelentős szakmai előrelépést jelent – mondta dr. Papp Zoltán professzor emeritus, a Korszerű gyermeksebészet című Semmelweis Kiadó által idén kiadott könyvről, melyet dr. Rákóczy György, Prof. Dr. Vajda Péter és Dr. Csernus Tamás szerkesztett. A könyvritkaság 44 kitűnő szerző szakmai összefogásának a terméke.
-A szerzők között az ország több gyermeksebészeti osztályának szakemberei, neves idegsebészek, szívsebészek, de számos külföldön dolgozó magyar kolléga is van, nem is szólva egy világhírű amerikai gyermeksebészről. A könyv szerkesztői méltán nemcsak a magyar, hanem a nemzetközi gyermeksebész közösségnek is ismert és elismert képviselői – tudtuk meg dr. Papp Zoltántól. – Megjelenését az is indokolja, hogy az elmúlt években a gyermeksebészet és határterületei kifejezetten sokat fejlődtek. Ennek megfelelően a kiadvány tartalma a korábbi hazai gyermeksebészeti könyvekkel összehasonlítva fontos új témákkal bővült, mint például a gyermek-szívsebészet, gyermek-idegsebészet, gyermekbariátriai sebészet. A jövő generáció számára is fontos útmutatást jelent, hogy számos fejezet végén a szerzők felhívják a figyelmet a fejlesztési és kutatási tennivalókra és lehetőségekre. A korszerű kötetben és az online megjelenő fényképek mellett közel 50 műtét, zömmel minimál-invazív beavatkozások QR kóddal online elérhetők. Ilyen magyar nyelvű gyermeksebészeti összefoglaló kiadvány még nem született hazánkban. Ez a nagymennyiségű képanyag ezen formában, egyedülálló módon segíti az oktatást.
Azt is megtudtuk a kötetről, hogy nem csak gyermeksebészeknek készült, hanem jelentős segítséget kíván nyújtani a gyermekeket ellátó társszakmák szakembereinek, ezért ajánlja család- és gyermekorvosoknak, gyermeksebészeti betegekkel foglalkozó nővéreknek, asszisztenseknek és természetesen orvostanhallgatóknak, de a szülőknek és a gyermekeket gondozóknak is segítséget nyújt ismeretanyaguk, tudásuk további bővítéséhez.
A könyv szerkesztői és formai igényessége dr. Vincze Judit főszerkesztő odaadó szakértelmének köszönhető.