Trump komoly jogi lépéseket helyezett kilátásba több nagy újság, például a New York Times és a CNN ellen, mert szerinte valótlanságokat írtak róla. Szerinte hamisan állították, hogy Irán elleni csapásai csupán késleltették a nukleáris programot, nem pedig „megállítják” azt. A két újság visszautasította a követelését.
A külpolitikában hozott határozott lépések, mint az Irán elleni csapások vagy a Kanada elleni gazdasági szankciók, széles körben vitákhoz vezettek – támogatói mellett ellenzői is bőven akadnak. A Quantus felmérés szerint az “Operation Midnight Hammer” (Irán elleni csapás) 47%-os támogatást kapott, míg 36 % elutasította a beavatkozást. A republikánusok többsége támogatja, azonban sokan – köztük Steve Bannon és Marjorie Taylor Greene – kételkednek annak eredményességében.
Trump népszerűségének nem tesz jót a vámháború sem, Kanada kereskedelmi tárgyalásait megszakította a digitális szolgáltatási adó miatt, és új tarifákat helyezett kilátásba .
Népszerűsége csökkenő pályán van, ami gyengítheti kampányát a következő elnökválasztáson. A Reuters/Ipsos közvélemény-kutatás szerint Trump csak 41 %-os támogatottságot élvez, 50%-os elutasítással, főleg külpolitikai és gazdasági döntései miatt.