Donald Trump arról posztolt a Truth Socialön, hogy Putyinnal Budapesten találkoznak legközelebb azért, hogy megállapodjanak az orosz-ukrán háború lezárásáról. A TASZSZ orosz állami hírügynökség is megerősítette a találkozót és a budapesti helyszínt. Orbán Viktor úgy kommentálta a hírt a Facebookon, hogy ez a találkozó „újabb nagyszerű esély a békére!”, a Twitteren pedig hozzátette, Budapest készen áll a két vezető fogadására.
Az amerikai elnök arról is írt bejegyzésében, hogy nagyon produktív telefonbeszélgetésen van túl Putyinnal, aki gratulált neki a gázai békemegállapodáshoz, ami egyben előmozdíthatja az orosz-ukrán háború lezárását is. A Fehér Ház szóvivője, Karoline Leavitt szerint Trump több mint két órán át beszélgetett Putyinnal.
Úgy tűnik, Trump még mindig hisz Putyinnak, vagy annyira szeretné megkapni a Nobel-díjat, hogy ismét házhoz, vagy legalább is Budapestre, a pofonért.
