2026. június 23. (kedd) 20:55

Nagytakarítás a fővárosban

Karácsony Gergely azt írta a közösségi oldalán, hogy amikor a közműcégek takarékossági és hatékonysági célú összevonásával létrehozták a Budapesti Közműveket (BKM), elrendelték az alvállalkozói munkák fokozott ellenőrzését, és minden korábbinál szigorúbb beszerzési rendet érvényesítettek, amit azóta több cégük is átvett.A Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő minden zöldterületre vonatkozó fenntartási munkát a BKM beszervezte, az alvállalkozókat innen „kiebrudalta”, így történt többek között az őrzés-védelem vagy a takarítás kapcsán is.
A temetők zöldfelület-fenntartásával kapcsolatban a BKM a Budapesti Rendőr-főkapitányságon büntető-feljelentést tett, aztán a Fővárosi Törvényszék előtt polgári peres eljárást indított az önkormányzat az elmúlt 10 év zöldfelület-fenntartási alvállalkozói teljesítéseivel kapcsolatban, kilenc vállalkozóval szemben – írta, hozzátéve, hogy a per jelenleg is folyamatban van.A BKM tavaly másodszor is büntető-feljelentést tett az elmúlt 10 év időszakával kapcsolatban: a teljes, korábban zöldfelületi munkákra szerződött alvállalkozói körrel szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányságon – sorolta.

Karácsony Gergely szerint a parkfenntartási maffiát úgy szorították ki, hogy felvettek 140 embert és több mint 300 millió forintért szereztek be saját gépeket a munkákra.
„De emlékszünk még a parkolási maffiára is, és arra, amikor Tarlós István arról beszélt, hogy Orbán Viktor nem engedte neki a parkolás rendbetételét, mert az politikai feszültségeket eredményezett volna. Mi pedig most megtesszük az ügyben az utolsó lépést, amikor jövő hónapban eltüntetjük a parkolási maffiát sok éven keresztül hizlaló parkoló-automatákat a városból”.

Még több ITTHON…