A Fideszben betöltött tisztségéről már korábban lemondott, a legutóbbi pártkongresszuson jelentette be, hogy nem lesz tovább alelnök. Erről azt mondta, hogy a Fidesz-alelnökként eltöltött 25 évében kevés ideje volt pihenni. Orbán Viktorral ezzel kapcsolatban volt közöttük egy „nagyon jó beszélgetés”, a Fidesz elnöke elfogadta a döntést, mondta a 60 éves politikus.Kubatov szerint egyelőre nem tudni pontosan, mennyire érinti az FTC-t a kormányváltás. Mivel „a költségvetésünk sportévről sportévre szól, és nem lehet tudni, pontosan milyen szándékai vannak az új kormányzatnak” – mondta. Hozzátette, hogy „kifejezetten jó viszonyt” ápol az új sportállamtitkárral, Kálnoki Kis Attilával. „Nyáron lesz egy találkozónk, amikor tisztázni tudjuk legalább a fő irányokat” – mondta.
Kubatov az Ferencváros futballcsapatáról is beszélt. „A negyvenvalahány fős játékoskeretünket a labdarúgásban le kell csökkenteni harmincra. Mi évek alatt játékosokba fektettünk pénzt, vettük őket viszonylag olcsón, próbáltuk kölcsönadogatni, befuttatni őket, és aztán ezen pénzt keresni. Ez egy virágzó üzlet volt.” A klub sportigazgatója 2018 óta Hajnal Tamás, az ő ideje alatt 13 millió eurót, vagyis 4,6 milliárd forintot keresett az FTC, mondta a klubelnök.
2016-ban jelentették be a Fradiváros koncepcióját, a Népliget tervezett sportváros azonban 10 év alatt sem készült még el. Idén június 5-én egy közérdekű bejelentésben hűtlen kezelés gyanújával fordultak az Állami Számvevőszékhez a 25 milliárdos projekttel kapcsolatban. Ezt azóta a rendőrség vizsgálja.
Kubatov azt mondta: „a Fradivárosra fordított pénz minden fillérje a Ferencvárosban van, méghozzá pont úgy, hogy a magyar állam az adott támogatást nekünk megadta. Ezért aztán minden vizsgálat elé, minden nyomozás elé én tiszta szívvel és teljesen transzparensen állok oda. Ebből nekem, a felügyelőbizottságnak vagy a Fradi vezetésének semmiféle problémája nem lesz.”
