2026. június 23. (kedd) 21:02

Még mindig a Pride-ra utaznak

A Pride-ról és a kereszténységről robbant ki vita a parlamentben: Latorcai Csaba szerint a rendezvény vallásellenes provokáció, Magyar Péter azonban visszavágott a KDNP-s politikusnak. A kormányfő közölte, hogy nem lesz ott a Pride-on, majd azt üzente az ellenzéki pártoknak: ha ennyire érdekli őket a rendezvény, akár Toroczkai Lászlóval együtt is kilátogathatnak.
Kedden ismét összeült az Országgyűlés, ahol több fontos javaslatról is tárgyalnak a képviselők. A napirend előtti felszólalások során Latorcai Csaba, a KDNP országgyűlési képviselője és az Országgyűlés alelnöke a kereszténység helyzetéről beszélt. Azt állította, hogy az jelenleg a világ legüldözöttebb vallása, és „az önök felelőssége, hogyan alakul a keresztényellenes magatartás Magyarországon”, mondta a tiszás politikusoknak.Latorcai bocsánatkérést követelt az egyházi iskolákat érintő korábbi kijelentések miatt, majd a Pride-ot is bírálta. A politikus szerint a rendezvény „színtiszta vallásellenes provokáció”, sérti a keresztény közösségek érzékenységét. Ám Latorcai Csaba megszólalására Magyar Péter kormányfő így reagált:

Mindig meglepődöm, amikor önök beszélnek gyűlöletkeltésről. Látom, nem telik el olyan nap, hogy ne beszélnének a Pride-ról. Nem tudom, mi történik az idei Pride-on, nem leszek ott, kihelyezett kormányülésünk lesz. Ha annyira kíváncsi, menjenek ki, akár Toroczkai Lászlóval kéz a kézben
Magyar Péter válaszában arról is beszélt, hogy az előző héten találkozott Erdő Péter bíborossal, aki állítása szerint nem jelezte neki, hogy bárkit is meg kellene védeni. Hozzátette, az egyházi iskolák vezetőitől sem hallott hasonló aggályokat. „Nem lehet, hogy önök mennek szembe az autópályán?” – tette fel a kérdést az ellenzéki pártoknak.

Még több életmód…