2026. június 23. (kedd) 21:04

Vitézy – Még mindig hazudnak

Vitézy Dávid szerint félrevezető kampányt folytatnak a Fidesz-közeli médiumok a vasút állapotáról, amikor egy rossz állapotú MÁV-kocsit az általa hazahozott osztrák járműként mutatnak be, és ezzel próbálják őt felelőssé tenni. Facebook-bejegyzésében azt írja, hogy a Megafon és a Magyar Nemzet egy súlyosan leromlott állapotú vasúti kocsiról készült képet tévesen az általa az ÖBB-től (osztrák vasúttól) beszerzett járműként mutattak be. Szerinte a fotón valójában egy MÁV-kocsi látható, és az ilyen állapotok az elmúlt évek elmaradt fejlesztéseinek következményei.

Az általuk bemutatott képen egy MÁV-kocsi látható, és bár azt sem tudjuk, hogy pontosan mikor készült a kép, a kocsi valóban elfogadhatatlan. Ennek az az oka, hogy Lázár János leállított minden vasúti járműbeszerzést: új kocsikat nem vásároltak, a meglévő állomány jelentős részét pedig alig tudjuk használni, miután szétlopták és csődbe vitték a Dunakeszi Járműjavítót.

Még több ITTHON…