2026. június 25. (csütörtök) 07:19

Statisztikából jeles

Bochkor Gábor néha beszél hülyeségeket, a macsóságtól olykor az orráig sem lát el. Most viszont fölöttébb bölcsen kritizálta a sportkommentárokat, akiknek nagy többsége mást sem mondanak a meccs alatt, miközben azt sem tudjuk kínél van labda, mint hogy semmitmondó statisztikát idéznek, vagyis statisztálnak. Annak idején többen is megszóltuk Kenézy Jenőt, amikor a jegyzeteiből dolgozott, s még akkor is abból olvasott, amikor a mérkőzés már egészen másról szólt. Ma pedig nincs jegyzet, csak kinyomtatott statisztikák, amik arról szólnak, hogy 30 évvel ezelőtt is az első öt percben szerzett vezetést a francia csapat, vagy hogy mikor rúgott utoljára NBI-es focista gólt a világbajnokságon. Sajnos, igaza van Bochkornak, ezeknek az utcáról szalajtott sportriportereknek egy árva gondolatuk sincs, nem ismerik a játékosokat, az edzőket és a válogatottak körüli világot, mert akkor arról beszélnének. Így meg inkább hallgatnának. Azért egy szakmai kérdést feltennék – hol vannak a szerkesztők.

Még több sport…