2026. június 23. (kedd) 21:54

Elkezdődött – A NAV 6 embert előzetesbe tett

Őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst – tudta meg a 24.hu. Óbuda volt fideszes polgármestere az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt. Posztjáról azután mondott le, hogy kitört a botrány a választás előtt fideszes körökben kiosztott 17 milliárd forintnyi kulturális támogatás miatt. Hűtlen kezelés miatt kezdeményezték Bús letartóztatását, aki védője szerint részletes vallomást tett. A NAV hat embert állított elő, akik korábban a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában álltak vagy állnak.

Az NKA a kampányidőszakban 17 milliárd forintot osztott ki döntő részben a Fidesz holdudvarának. A történtekre Molnár Áron színész hívta fel a figyelmet, aki arról beszélt, hogy a szervezet állami kifizetőhelyként működve pénzelt többek közt olyan zenészeket, akik a Fidesz mellett kampányoltak. Titkos döntések alapján így jutott több millió forinthoz Tóth Gabi, Dopeman, Pataky Attila, illetve egy sor másik, a kampányba is beszálló és az Orbán-kormányt nyíltan támogató szereplő.

Még több AKTUÁLIS…