2026. június 25. (csütörtök) 04:51

NKA – Hűtlen kezeléssel gyanúsítanak hat vezetőt

Bús Balázs, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) alelnöke, Óbuda volt polgármestere mellett a Telex információja szerint az NKA-nál futó pályázatok lebonyolításával megbízott intézmény, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) főigazgatóját és kabinetvezetőjét is őrizetbe vették kedden.Őrizetben vannak annak a kiemelt bizottságnak a tagjai is, akik a 17 milliárd forint kiosztásáról döntöttek: egy korábbi fideszes országgyűlési képviselő, a Lechner Tudásközpont tanácsadója, a minisztérium közigazgatási államtitkárságának titkárságvezetője, valamint a miniszteri kabinetfőnök-helyettes.

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter még május 18-án függesztette fel a Nemzeti Kulturális Alap kifizetéseit. Azt mondta, szeretnék megállítani, ami megállítható, és hogy ne költsön az NKA olyasmire, ami nem jó célra, nem jó helyre megy. Másnap az NKA-nál futó pályázatok lebonyolításával megbízott intézmény, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) főigazgatóját is menesztette.

A nyomozás magánszemélyek feljelentése miatt indult, mely alapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bűnügyi Főigazgatósága a NAV Dél-alföldi Regionális Bűnügyi Igazgatóságát bízta meg a nyomozással. Ez azt jelenti, hogy az eljárás Bács-Kiskun vármegyében zajlik, egyebek mellett azért is, mert az érintett pályázók között van Bács-Kiskun vármegyei illetékességű cég.Az őrizetbe vett hat személyt hűtlen kezelés bűntettével gyanúsítják. A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség ma délután indítványozhatja letartóztatásukat, amiről csütörtökön, Kecskeméten dönthet a bíróság.

Még több ITTHON…