2026. június 26. (péntek) 17:48

Külpolitikai katasztrófák

Ismerjük el, a második világháború befejeződése óta tartós válság, tömegmészárlás, területrablás zajlik a Közel-Keleten. Naívak voltak, akik azt hitték, hogy 2026 nyarán lezárul az iráni, libanoni, gázai stb. vérontás. A lassan másfél ezer napja zajló orosz-ukrán csetepaté sem ér egyhamar véget. Jó üzlet a fegyverkereskedelem. Ráadásul a „cseppet sem korrupt” kijevi rezsim frontemberei visszaküldözgetik Varsóba magas rangú kintüntetéseiket. {Haza röppen az 1705-ben alapított Fehér sas rend / Order Orła Białego…} Mert {be}szóltak a lengyelek a hálátlan szláv szomszédaiknak, hogy azért 40-es évekbeli, saját náci hazafiakat nem kellene sztárolniuk.

Úgy egy millió ukrán menekültet tartunk el. Miért nem a tankokat, repcsiket küldik vissza nekünk a plecsnik helyett? – fogalmazott egy gdanksi veterán Vologyimir Zelenszkij illegitim kijevi vezér hálátlan lépéseire reagálva. Más. A napokban brit turistákkal elemeztük a pocsék angol konyhát, s a szinte havonta változó {túlzó tréfa!} londoni kormányt a Spreenél. Az általuk hajdan tropává bombázott Berlinből persze csak óvatosan bírálom a szigerország politikáját. De tény, hogy június végén újabb miniszterelnök dobta be a törülközőt a Brexites birodalomban. A Washington-Róma tengely nyári megroppanásáról majd máskor elmélkedem. Most koncentrájunk a tengerentúli foci ünnepre! Lehetőleg békésen…

Még több AKTUÁLIS…