Idős nő ült a vádlottak padján szerda délután a Pécsi Járásbíróságon a 2024. május 4-én, az 58-as főúton, a Baranya vármegyei Szalánta közelében történt halálos közlekedési baleset miatt zajló büntetőeljárás előkészítő tárgyalásán. A hetvenes éveiben járó P. Tiborné piros Suzuki Ignisével az út bal oldalán található kőkereszthez készült bekanyarodni, ám a manőver közben a mögüle érkező Audi S5 Sportback, majd az emögött haladó Mercedes-AMG GT63 is nekiütközött. A Mercedes ezután egy út menti fának ütközött, az autó vezetője és utasa meghalt. A Suzuki az ütközés erejétől kettészakadt. P. Tiborné elvesztette az eszméletét, a lába pedig öt helyen eltört, ezért engedte meg a bíró, hogy ülve hallgassa végig a tárgyalást.
Az ügyész felidézte, hogy az Audi az ütközés után lesodródott az útról, ám vezetőjének sikerült korrigálnia, így ő nem sérült meg. A suzukis nőt halálos közúti baleset gondatlan okozásával vádolják, ezért a bűncselekményért egytől öt évig terjedő szabadságvesztést kaphat, akit jogerősen elítélnek. Az ügyészség viszont ezúttal egy év szabadságvesztést indítványozott P. Tibornéval szemben két évre felfüggesztve, és örökre eltiltanák a vezetéstől.
A vizsgálatban részt vevő igazságügyi gépjármű műszaki szakértő számítása szerint mielőtt a Suzuki közelébe értek, az Audi körülbelül 185-195 km/óra, a Mercedes pedig 216 km/óra sebességgel száguldott, majd utóbbi 157 km/órás sebességgel találta el a kanyarodó autó elejét. Bármi lesz végül az ítélet, erős üzenettel bír a puszta tény, hogy két száguldó erős autó hátulról letarolt egy komótosan kanyarodó Suzukit, mégis utóbbi vezetőjét ítélhetik el a baleset miatt.
