Egy nappal azelőtt, hogy lejárt volna az ultimátum, amelyet Volodimir Zelenszkij adott Oroszország legközelebbi szövetségesének, Belarusznak, úgy tűnik, teljesült az ukrán elnök követelése. Zelenszkij arra szólította fel a Belaruszt 33 éve vezető Alekszandr Lukasenkót, hogy szereljék le az ukrán határ közelébe telepített, az orosz drónok navigációját segítő átjátszóállomás-rendszert. Az is elhangzott, hogy ha a belarusz fél nem lép az ügyben, „akkor megtesszük mi”.
Hivatalos bejelentés belarusz oldalról nem érkezett ugyan, de cáfolat sem, miután szerdán Zelenszkij kijelentette: „Tény, hogy a jeltovábbítók elhallgattak.” Azt még vizsgálják, hogy Belarusz leszerelte vagy csak lekapcsolta a berendezéseket, az ukrán elnök naponta kap ez ügyben jelentéseket.
A bejelentés alapján ugyanakkor a követelés egyelőre teljesült. Ez arra utal, hogy a minszki vezetés nem érzi biztosnak az orosz pozíciókat az Ukrajna ellen vitt háborúban, és a Kreml sem tudta rákényszeríteni arra, hogy hagyja teljesen figyelmen kívül a kijevi követelést. Különösen annak fényében, hogy Ukrajna mélyen orosz területek ellen is egyre hatékonyabb dróntámadásokat hajt végre.Putyin gyengülésnek immár több jele is van, ideje, hogy tárgyalóasztalhoz üljön.
