A magyar benzinkutak lassan kapcsolnak, de pénteken is 3 százalékot esett a nyersolaj ára. A piac beárazta, hogy egyre több tankerhajó hagyja el a Hormuzi-szorost annak ellenére is, hogy csütörtökön támadás ért egy teherhajót Omán közelében.Igaz, az a hajó állítólag nem a Teherén által kijelölt útvonalon haladta. A Forradalmi Ára egyelőre hallgat q támadásról.
A Brent nyersolaj jegyzése hordónként 2,8 százalékkal, az amerikai WTI ára pedig 2,7 százalékkal csökkent a mai kereskedésben. A Brent ezzel heti szinten közel 10 százaléot , a WTI pedig nagyjából 9 százalékot esett.A piacon jelenleg az a vélekedés uralkodik, hogy küszöbön áll a túlkínálat – mutatott rá Varga Tamás, a PVM elemzője. A befektetői hangulatot az is rontotta, hogy Kína egyelőre nem növelte az olajkeresletét, miközben a Hormuzi-szoroson áthaladó forgalom élénkült.
A Saudi Aramco olajipari óriásvállalat csaknem négy hónapos leállás után pénteken újraindította a nyersolaj berakodását a Rász Tanúra-i kikötő terminálján – derült ki az LSEG hajózási adataiból. Két, egyenként kétmillió hordó kapacitású, rendkívül nagy méretű nyersolajszállító hajó (VLCC) már megkezdte a töltést, míg egy harmadik tanker a közelben várakozott.És az is hozzátartozik a képhez, hogy Trump nagyvonalúan megengedte Iránnak, hogy a 60 napos tűzszünet alatt kereskedhet az olajjal, tehát felfüggesztette a szigorú szankciót.

