Börtöninterjút készített az Index Gyárfás Tamás egykori médiavállalkózóval. A Fenyő-gyilkosság jogerősen elítélt vádlottja ebben Horváth Lóránt ügyvéd május végi közleményét idézte, amely szerint „Gyárfás Tamás nem követte el a bűncselekményt, nem ő ölette meg Fenyő Jánost”. Gyárfás szerint az új tanúk és az új dokumentumok egy irányba mutatnak.Arra a kérdésre, hogy tudja-e, ki ölette meg Fenyő Jánost, Gyárfás először úgy válaszolt: „Csalódást kell okoznom.” Később azonban hozzátette: „Valami visszatart. A felbujtó már nem él.” Az interjúban szóba került Princz Gábor neve is, akit Gyárfás ügyvédje korábban néven nevezett. Gyárfás erről azt mondta:Nem szándékozunk mi – kiváltképp az ügyvédem nem – bárkit is leleplezni. Ez nem a mi feladatunk.
Gyárfás szerint a bíróság nem foglalkozott kellő súllyal K. Imrich szerepével, aki az ügy egyik új tanújaként jelentkezett. Azt mondta, K. Imrichet 2018-ban ő és a felesége is azonosította, de „K. Imrichnek a bíróság sem tulajdonított jelentőséget”. Szerinte most éppen az lehet sorsdöntő, hogy K. Imrich „létezik. Mert jelentkezett”.A védője kérésére K. Imrich közjegyzői okiratban és hangfelvételen is összefoglalta, mi történt. Gyárfás szerint „joggal vetődik fel”, hogyan találhatott meg egy kis ügyvédi csapat olyan bizonyítékokat, amelyeket szerinte „húsz év nyomozás során egy óriási apparátus” nem tudott feltárni.
Az Index kérdésére, mi van még K. Imrich vallomásán túl, Gyárfás azt mondta: „Tudjuk, hogy kinek állt az érdekében rám terelni a figyelmet.” Amikor az újságíró visszakérdezett, hogy ezzel az illető magáról terelte-e el a figyelmet, Gyárfás úgy felelt:Nem itt lennék, ha ön lett volna a nyomozó.
Gyárfás a börtönéletről is beszélt. A luxusbörtönként is számon tartott kecskeméti intézményről azt mondta: „Mindenki emberséges”, majd hozzátette, hogy „a maga nemében tízes”. Saját helyzetéről viszont jóval keserűbben fogalmazott. Amikor az újságíró azt mondta neki, hogy magasról esett nagyot, Gyárfás így válaszolt: „Ne szépítsük: ez zuhanórepülés.”