Czunyiné dr. Bertalan Judit elveszítette a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program és annak Plusz változata monitoringbizottságainak elnöki tisztségét, miután Magyar Péter felmentette az Orbán Viktor által tavaly áprilisban kinevezett politikust. A helyére Szabó Mátyás államtitkár lép. Czunyiné dr. Bertalan Judit a kormányváltás ellenére egészen mostanáig betöltötte a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint annak Plusz változata monitoringbizottságának elnöki tisztségét.A Magyar Közlönyben megjelent, hogy a két testület élére csütörtöktől Szabó Mátyást, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium illetékes államtitkárát állította.
Czunyinét még Orbán Viktor nevezte ki tavaly áprilisban ezekre a posztokra. A Fidesz elnöke nemrégiben viszont új feladattal bízta meg: ő irányítja majd a Védvonalat, amelynek célja a fideszeseket ért jogsérelmek kezelése. Czunyiné szerint a párt szavazóinak nem kell szégyenkezniük hovatartozásuk miatt, és az általa szervezett hálózat jogi, emberi és kommunikációs védelmet nyújt majd azoknak, akiket lelki bántalmazás, zaklatás vagy egyéb atrocitások érnek.