2026. június 25. (csütörtök) 11:19

Czunyinét két állásból is kitették

Czunyiné dr. Bertalan Judit elveszítette a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program és annak Plusz változata monitoringbizottságainak elnöki tisztségét, miután Magyar Péter felmentette az Orbán Viktor által tavaly áprilisban kinevezett politikust. A helyére Szabó Mátyás államtitkár lép. Czunyiné dr. Bertalan Judit a kormányváltás ellenére egészen mostanáig betöltötte a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint annak Plusz változata monitoringbizottságának elnöki tisztségét.A Magyar Közlönyben megjelent, hogy a két testület élére csütörtöktől Szabó Mátyást, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium illetékes államtitkárát állította.

Czunyinét még Orbán Viktor nevezte ki tavaly áprilisban ezekre a posztokra. A Fidesz elnöke nemrégiben viszont új feladattal bízta meg: ő irányítja majd a Védvonalat, amelynek célja a fideszeseket ért jogsérelmek kezelése. Czunyiné szerint a párt szavazóinak nem kell szégyenkezniük hovatartozásuk miatt, és az általa szervezett hálózat jogi, emberi és kommunikációs védelmet nyújt majd azoknak, akiket lelki bántalmazás, zaklatás vagy egyéb atrocitások érnek.

Még több AKTUÁLIS…