2026. június 28. (vasárnap) 01:49

Energiatárolás az uniós állomokkal

Magyarország is része lesz egy háromoldalú megállapodásnak, amely felgyorsíthatja az európai energiatárolás fejlesztését – jelentette be Kapitány István gazdasági miniszter a közösségi oldalán.Kapitány szerint az együttműködésben 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők vesznek részt. A tagállamok összesen 45 gigawatt tárolói kapacitás létrehozását vállalták 2026 és 2028 között: ebből Magyarország 700 megawatt új tárolói kapacitás létrehozásával veszi ki a részét.

A vállalás azért is fontos a miniszter szerint, mert az energiatárolás kulcsfontosságú a megújuló energia hatékonyabb felhasználásában, és az áramhálózat biztonságossá tételében, valamint az energiaárak csökkentésében is. „Ez erősíti az ellátásbiztonságot, az energiaszuverenitást, és jól kiegészíti a korábban bejelentett hálózatfejlesztéseket, valamint a szélenergia-kapacitások bővítését”

Még több AKTUÁLIS…