2026. június 26. (péntek) 13:26

Járt-e Orbán a TEK központjában?

Magyar Péter kormányfő arra szólította fel a csütörtökön a legfőbb ügyészt, hogy tisztítsa meg szervezetét „magyar Cosa Nostra” szereplőitől ellenkező esetben távozzon a hivatalából. A miniszterelnök a kormányszóvivői tájékoztatón beszámolt az alaptörvény 17. módosításával és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatallal kapcsolatos társadalmi egyeztetésről, bejelentette, hogy a jövő hétre meghívta a Velencei Bizottság elnökét Magyarországra. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter pedig azt közölte, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta a magyar kormány helyreállítási tervét, így következhet a végrehajtási szakasz.

A kormányfő arra szólította fel a legfőbb ügyészt, hogy tisztítsa meg szervezetét e szereplőktől; ha erre nem képes erre vagy nem akarja, akkor pedig távozzon a hivatalából.
Magyar Péter felidézte, hogy a legfőbb ügyész tájékoztatást ígért az úgynevezett aranykonvoj ügyében, és zajlanak a gyanúsítotti kihallgatások. Tudomásul veszi, hogy két elkülönített nyomozás folyik a legfőbb ügyész tájékoztatása szerint egyrészt pénzmosás gyanújával, másrészt az elfogás körülményeinek a szabálytalanságát illetően. Ezt tiszteletben tartja és nem utasítást fogalmazott meg, hanem felkérést, mert már hetek óta tartja izgalomban- joggal- az embereket, hogy mi történt pontosan, ki kit utasított és milyen törvénytelenségek történtek.

Magyar Péter a hozzá érkezett előzetes jelentések alapján úgy értékelt, az Alkotmányvédelmi Hivatal, az Információs Hivatal, a NAV, a TEK és Legfőbb Ügyészség egymásra mutogatnak és tolják a felelősséget.”Lehetséges, sikeresen tolják majd egymásra a felelősséget, de a végső felkérést, felhatalmazást a rendelkezésére álló információk alapján nem ők hozták, nem ők adtak utasítást, hanem ez sokkal magasabb szinten történt.”
Magyar Péter információi szerint több hete utasította az egyik ügyészi szerv a másikat konkrét nevekkel, konkrét gyanúsítotti meghallgatásokra.Érdemes lenne – amint lehetőség van – a magyar embereket tájékoztatni, hogy ezek megtörténtek-e, ha nem, miért nem történtek meg – tette hozzá. Nem véletlen a nyomozó főügyészség vezetőjének távozása sem, súlyos belső konfliktusok vannak az ügyészségen belül.Az aranykonvoj ügyében további újságírói felvetésre azt javasolta, a legfőbb ügyésztől kérdezzék meg, az ügyészségen miért mondott le a nyomozó ügyészség vezetője, milyen utasítások érkeztek a Legfőbb Ügyészségről a nyomozó ügyészségre, azokat végrehajtották-e.”Kérdezzék meg Orbán Viktor egykori miniszterelnököt, hogy járt-e az aranykonvoj elleni akció napján a TEK műveleti központjában, és ha igen, akkor miért?”

Még több AKTUÁLIS…