Folytatódnak a leépítések a fideszes médiabirodalomnál, hétfőn az MCC alá tartozó Mandinernél mondtak fel 60 embernek. Mindez Kohán Mátyás szerdai, Mandineren megjelent publicisztikájából derül ki, amiben a „jobboldali média belügyeit” boncolgatja.„Tegnapelőtt hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél. Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak, akikért vérzik a szívem” – írta Kohán.
Így aztán 48-an viszik tovább a lapot, „amíg Magyar Péter el nem foglalja, azután pedig az örökségét vihetjük tovább, értéket teremteni, jó újságot írni vagyunk a Mandinernél (páran már évtizedes távlatban), ebbéli képességünket sosem veszítettük el, s ehhez keresünk partnereket – olvasóinkban, támogatóinkban, és bizony a nemzeti nagytőkében is.”
A Mandiner 2025 elején került a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány (MCC) alá. Az MCC kiadójának vezetője múlt héten éles posztban ment neki Orbán Balázsnak, aki pár nappal később lemondott az MCC alapítványának kuratóriumi elnöki posztjáról.