2026. június 26. (péntek) 13:13

Nyomoznak a Horrornagyi után

A nyomozók eleinte csak egy emberölést vizsgáltak, szinte egy csapásra mégis kettőt sikerült felderíteniük Tápiószőlősön. Csakhogy a 64 éves Sz. Sz. Herminának a múltjában is bőven akadnak fekete foltok, így még az is elképzelhető, hogy további áldozatokat hagyott maga mögött.A környezetében csak horrornagyiként emlegetett asszony két éve azzal került a hírekbe, hogy Újszilváson közel 150 kutyát tartott magánál, ezért a hatóságoknak már akkor intézkedniük kellett vele szemben. Információink szerint most a zsaruk azt is vizsgálják, hogy azon a településen is tapadhatott-e vér a gyilkos kezéhez. Kapin Richárd állatvédő és a társai fogták be a gyilkos kutyáit.

– A kormányhivataltól kaptuk a hívást, hogy segítenünk kellene, mivel ez a nő elfoglalt egy ingatlant, ahol rengeteg kutyával él együtt. Amikor kimentünk hozzá, több mint száz állatot számoltunk össze, akik falkába verődve éltek vele Újszilváson.A volt párjának a házát foglalta el, aki inkább elköltözött onnan, mert nem bírta elviselni őt. Találtunk több kutyát is a hűtőjében, az elpusztult állatokat megfőzte a többinek – mesélte a Blikknek Kapin Richárd, a Szurkolók az Állatokért Alapítvány vezetője.

– Több gyanús haláleset is történt ott akkoriban és vannak eltűnések is, amiket tudomásom szerint a rendőrök most újra elővesznek, hogy az asszonynak esetleg van-e köze hozzájuk – számolt be lapunknak az állatvédő. Habár eltiltották az állattartástól és a kutyák nagy részét elvették az egykori óvónőtől, öt négylábú mégis nála maradt. Sokáig nem is lehetett róla tudni semmi, mintha a föld nyelte volna el. Csak néhány napja került elő Tápiószőlősön.Beköltözött a 76 esztendős Imre bácsihoz, majd a 84 éves Edit nénihez. Előbbi holttestét megkötözve, elásva találták meg, utóbbiét pedig egy takaróba becsomagolva, megkötözve és egy zacskóval a fején. Sz. Sz. Herminát elfogták, a letartóztatását pedig tegnap el is rendelték.

Még több AKTUÁLIS…