2026. június 26. (péntek) 13:26

Pesty hihetetlen kalandjai

Pesty László részletesen beszámolt a 24.hu-nak a kalandjairól, elmesélte, mi állt a körözése mögött, miért tűnt el hirtelen, akik pedig nem hisznek neki, azoknak azt üzeni: „nyugodtan nyalják ki a seggem.” És, ha már ott voltunk nála, politizáltunk is. Az egykori orbánista ma már teljes mellszélességgel támogatja a Tiszát, Magyar Péter szerinte megváltás. Pesty azt is mondja, hogy „a Fidesz már rég nincs. 16 évvel ezelőtt a NER rátérdelt a torkára, kinyírta, és megette reggelire.”

Konspiráció, menekülés, bujkálás, fenyegetés, kocsmák, félelem és reszketés a bukás előtti NER-ben, majd a végén egy kis Orbán Viktor és Magyar Péter. A Pesty-sztori legújabb állomásai.Nem mellékes, hogy a közismert dokumentumfilmes jól van. Kedves, mosolyog, gyakran nevet. Számos kalandja volt mostanában. „Akadt köztük egész hihetetlen is, olykor nem is mindig hiszünk a fülünknek, de azért úgy vagyunk vele, mindenkinek kijár, hogy a saját eltűnésének a krónikása legyen, miért ő lenne a kivétel? Ráadásul Pesty László – nézzük őt bárhonnan, jobbról, balról, alulról, felülről – nem akárki.”

„Túl vagyok rajta és élek. Ez nagy dolog”– mondja az elmúlt időszakról.Pesty – ahogy meséli – ekkor már bujkál, épp „konspiratív módon” váltogatja a szállásait, ekkor rendőrök jönnek, akik az eltűnt Pesty Lászlót keresik, mert azt gyanítják, ott van abban az erzsébetvárosi lakásban. Okkal gyanítják, mert tényleg ott van – de innentől övé a szó:

Még több AKTUÁLIS…