2026. június 22. (hétfő) 20:21

Támadás az osztrák kocsik miatt

Újabb politikai adok-kapok robbant ki az osztrák InterCity-kocsik miatt: Wintermantel Zsolt szerint komoly műszaki problémák vannak a bérelt szerelvényekkel. Vitézy Dávid viszont hazugsággal vádolja egykori politikai ellenfelét.Vitézy korábban azt mondta, hogy az osztrák vasúttól bérelt kocsik problémái csupán szervezési kérdések, miközben szerinte a járművek komoly műszaki gondokkal küzdenek.

A napokban megjelent a közösségi médiában egy videó, amely az ÖBB (Osztrák Szövetségi Vasutak) által bérbe adott járműveket mutatja és ezen jól megfigyelhető, hogy több közülük nem éppen makulátlan állapotban érkezett meg Magyarországra.A videón valóban az látszik, hogy a hatból két kocsi biztosan megrongált állapotban van és masszívan graffitik terítik be a külsejét. Vitézy Dávid élesen bírálta Wintermantelt. A miniszter azt írta, hogy a volt polgármester „legalja hazudozást” folytat, és szerinte a Megafonhoz köthető szereplők egy olyan fotót használtak fel, amely egy MÁV-kocsit ábrázolt, nem pedig az osztrák vasúttól bérelt szerelvényt.

Még több AKTUÁLIS…