Hétfőn jelenti be a kormányfő, miként távolítaná el hivatalukból a Fidesz-kormány idején megválasztott közjogi méltóságokat. Magyar Péter közölte: a rendkívüli kormányülést frakcióülés követi, utána a parlamentben ismerteti terveiket. Azok egyelőre ismeretlenek, de a Sándor-palota szerint a Tisza Párt példátlan jogalkotási visszaélésre készül. Az RTL Híradóval azt közölték, hogy Sulyok Tamás államfő szerint még az Orbán-kormány sem élt ilyen eszközökkel.
A csatorna azért kereste az államfőt, mert a Politicónak azt mondta, Magyar Péter szemérmetlenebbül él vissza a parlamenti többségével, mint Orbán Viktor valaha. Hivatala megerősítette, hogy Sulyok Tamás valóban úgy ítéli meg, hogy a közjogi tisztségviselők eltávolítása valójában jogalkotási visszaélést jelentene, szerinte erre sem alkotmánybírói, sem államfői megbízatása alatt nem volt példa a Fidesz-kormány idején, ez ellen ezért minden jogi eszközzel harcolni fog.
Az államfő előzőleg azt tudomásul vette, hogy ügye tárgyalása lekerült az Alkotmánybíróság hétfői teljes ülésének napirendjéről. Tizenötből hét alkotmánybíró kizáratta magát, így a testület határozatképtelen lett volna, ezért az ülés el is marad.A hétfői Magyar Nemzet Pokol Béla volt alkotmánybíró nyílt levelét idézi, amelyben tiltakozik az ellen, hogy neves jogtudósok bátorítsák a közjogi méltóságok menesztését. Szerinte ez alkotmánypuccsot jelentene. Pokol Béla nyílt levelét aláírta a párt tisztújító kongresszusán a Fideszt élesen bíráló Stumpf István, illetve Schiffer András ügyvéd, egykori parlamenti képviselő is.