2026. június 28. (vasárnap) 01:44

Vucsics lemond

Néhány héten belül lemond a szerb köztársasági elnöki tisztségéről Alekszandar Vucsics, ugyanakkor továbbra is aktív szerepet kíván vállalni a politikában, és pártja felkérésére részt vesz a következő parlamenti választási kampányban – jelentette be maga a szerb államfő szombaton Belgrádban, a Szerbia – egy család elnevezésű nagygyűlésen.
A szerb elnök beszédében az utóbbi 14 év eredményeit értékelve azt mondta, hogy 2012-ben az ország gazdaságilag rendkívül nehéz helyzetben volt, mára azonban több mint 550 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma, jelentős külföldi beruházások érkeztek Szerbiába, és tizenkét év alatt 651 kilométer autópálya és gyorsforgalmi út épült.
A szerb elnök június 10-én a Belgrádi Rádiónak mondta el, hogy tervez a lemondását. Akkor azt ígérte, „mindenkit időben fogok erről értesíteni, így senkit sem fog meglepetésként érni”.

Még több AKTUÁLIS…