Az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfogyasztást! – írta Kapitány István csütörtökön Facebook-oldalán. A gazdasági és energetikai miniszter szerint a nyári kánikulában mindannyian tehetünk azért, hogy a villamosenergia-ellátás továbbra is biztonságos és zavartalan maradjon. Ehhez nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre.A laptop töltését is halasszuk el kicsit. Kapitány szerint különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes odafigyelni az áramfogyasztásra, ezért ha tehetjük:ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat, érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni.

