„A köztársasági elnök esetében az, hogy meg kell szüntetni a megbízatását, egyértelmű, mert a jelenlegi elnök olyan mértékben vesztette el a társadalmi megbecsültségét és azt a közbizalmat, ami egy ország első emberétől elvárható, hogy fenntarthatatlanná vált a pozíciójában” – mondta Bárándy Péter volt igazságügyi miniszter a Szeretlek Magyarországnak adott interjújában.
A jogász-politikus a Magyar Péter miniszterelnök által a Tisztítótűz műveletnek nevezett folyamat részeként benyújtott és a magától lemondani nem kívánó Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítását kimondó 17. Alaptörvény-módosításról úgy vélekedett: ha az alkotmányozó hatalom, a Tisza a választás eredményét rendszerváltásként értelmezi, akkor az állami intézmények radikális átalakítása szükséges. Mint mondta, ne hivatkozzunk eleganciára, a forradalom nem egy elegáns dolog.Bárándy Sulyok Tamás elmozdításával összefüggésben jelezte azt is, hogy „itt valóban nincs semmiféle indokolás, de ez jobb, mintha valamilyen hajánál fogva előrángatott, álságos okot találtak volna az elnöki megbízatás megszüntetésére”.
