A Fővárosi Nyomozó Ügyészség bűncselekmény hiányában elutasította azt a feljelentést, amelyet Havasi Bertalan indított Magyar Péter ellen hivatali visszaélés gyanújával. A Fidesz kommunikációs igazgatója továbbra is kitart álláspontja mellett, a határozat kézhezvétele után viszi tovább az ügyet.„Van itt valaki a minisztériumból, aki itteni biztonsági ember? Mert szerintem Havasi elvtárs nem ebben a minisztériumban dolgozik. Mivel ez már a Szociális és Gyermekügyi (sic!) Minisztérium. Úgyhogy jó lenne, ha megkérnék, hogy fáradjon ki innen, jó? Köszönjük szépen.” Ezek a YouTube-on bárki által visszakereshető szavak Magyar Pétertől hangzottak el május 16-án a Miniszterelnöki Kabinetiroda épületében – emlékeztetett közleményében Havas Bertalan arra az esetre, amelyet követően feljelentést tett a kormányfő ellen.
„Ezeket a szavakat a magyar ügyészség úgy értelmezte, hogy Magyar Péter nem adott »utasítást«, vagyis fogalmilag kötelező jellegű, közvetlen végrehajtási kötelezettséget keletkeztető rendelkezést” – írta a Fidesz kommunikációs igazgatója. Az ügyészség elutasította a Magyar Péter ellen hivatali visszaélés bűntette miatt tett feljelentésemet.Havasi Bertalan szerint azt az ügyészség sem vitatta, hogy a Miniszterelnöki Kabinetiroda épületében jogszerűen tartózkodott, hiszen ott volt a munkahelye, ráadásul az állami vezetői igazolványa az összes létező minisztériumhoz állandó belépésre jogosította fel.Azóta már nincs bejárása egyik hivatalba sem, s úgy tűnik, ezt nehezen tudja feldolgozni az azelőtt sajtóelhárkrótással foglalkozó, arrogáns Havasi.
