2026. június 26. (péntek) 20:22

Újság van, Vági úr!

Vági Márton az MLSZ főtitkára, aki volt már nagyobb ember is, érdekes nyilatkozatra ragadtatta el magát. A kormányváltás után bizonytalan lett, hogy kapnak-e újra 160 milliárd forintot, amit a magyar foci vezetői tékozlóan szórtak el. A halványan teljesítő NBI-ben csillagászati fizetések voltak, s függetlenül az új stadionoktól és a tao pénzektől, a magyar foci cseppet sem fejlődött, sőt méginkább ellustult, hiszen közük sincs a piachoz- Magyarországon a labdarúgás nem a szórakoztatóipar része, hiszen a 2-3 ezer néző által kifizetett jegyárból hideg vízre sem telne.
Vágó úr közgazdászként végzett és volt már komolyabb állása is, de miután Orbánék másnak szántak a jól fizető ÁPV Rt-s állást. Csányi az MLSZ-nél alkalmazta. A szövetség talán nem gazdálkodna rosszul, szemben a klubokkal, de Váginak nem sok ismerete van az ország állapotáról, ha akkora hülyeséget mond, miszerint mi az a 150 milliárd, mindössze egyheti nyugdíj és ugye „nem ezen az összegen múlik a költségvetés”.Ha ugyanis az állam nem fizeti ki a focit, akkor „800 ezer embert érintő sportágast lehetetlenítanok el”.Gondolom, ezen egy fél ország sírta el magát, mert hát több, mint 1 millió magyar nyugdíjas él a szegénységi küszöb alatt, s ha erre gondolunk, akár már is nem lesz olyan fontos a gyenge magyar foci. A 800 ezer ember pedig röhejes, talán a pályákon lévő fűszálakat is beleszámolta Vági úr. Az, hogy eddig túl soka, túl jól éltek a magyar fociból, annak csak egy oka volt, hogy a 16 évig regnáló miniszterelnök focibolond. Érteni nem értett hozzá, de az államkasszából bőven juttatott, sőt az oligarcháinak is kötelező volt egy-egy klubot felkarolni.Az MTVA mellesleg háromszor annyit fizetett a közvetítési jogokért, mint amit ért.
Vági úr, van egy szomorú hírem, vége lett a szép időknek, ideje, hogy a magyar foci a saját bőrén érezze a piac szúrós leheletét.Tessék dolgozni, sokkal jobban focizni a hazai pályán.És nem ártana egy-két kommunikációs leckét venni. Csányi elnök úr bizonyára jobban ismeri a valóságot, bár már régóta második a leggazdagabb magyarok listáján, de álmában sem mondott volna ekkora baromságot.