2024. november 21. (csütörtök) 07:26

Pesti púpostevék a Savoyban

A második világháború után, emigránsként került be egy New York-i ideggyógyintézetbe az európai operettműfaj koronázatlan királya, a "Hawaii rózsája" komponistája.

Nők, akikre büszkék lehetünk

Szabó Zoltán Attila, XXI. század, 21 női sors című kötetéből megismerhetünk 21 különleges embert.
Doszpot nyomoz

Krimi a főnyomozóról

Szlavicsek Judit a valóságot és a fikciót vegyítve remekbeszabott krimiben meséli el a mára már legendás korszaknak és ikonikus rendőri vezetőnek a történetét.
Szigorúan őrizetlen

Brutálkemény négy év

Turák Péter könyve testközelből mutatja be azokat a helyzeteket, amelyekre mindenki kíváncsi, de akkor járunk jól, ha csak olvasmány formájában találkozunk velük.

Speer emlékei

A Führer gigantikus építészeti elképzeléseit makettbe álmodó és részben megvalósító Speer két évtizedet töltött rács mögött.

Hitlerrel Nyugaton

A sors úgy hozta, hogy a - Führerhez hasonlóan - festőművésznek készült Heinrich Hoffmann {1885 - 1957} is más területen lett közismert "szakember".

A Monarchia alvilága

Fikciós elemekkel dúsított true crime, amelyben a szerző a valóságban megtörtént gyilkosságokat és egyéb bűncselekményeket dolgoz fel.
A másik egy

Személyes kultúrtörténet

A másik egy című emlékirat Szkárosi Endre korábbi visszaemlékezése (Egy másik ember, Eszmélkedéstörténeti emlékirat 2011, Orpheusz Kiadó) folytatásának tekinthető.

Német katonák

Frank Kühlich munkája azt a helyzetet ábrázolja, hogy milyen tapasztalatokat {és sérüléseket} szereztek a német harcosok a "Deutsch-Französischer Krieg" frontjain.

A hazátlan ember

Ha tankolunk egy keveset az autónkba, akár száz mérföldet is megtehetünk óránként, elüthetjük a szomszéd kutyáját, és cafatokra téphetjük a légkört.
All articles loaded
No more articles to load