Adamis Anna neve fogalom a magyar rockzenében. Sokáig csak két szövegírót jegyzett a műfaj, Adamis Annát és Bródy Jánost.Hihetetlenül lírai, gazdag sorokat írt, az Omega és az LGT legszebb dalai az ő nevéhez fűződnek.Sosem politizált, egészen más utat ját be, mint Bródy, de neki is meggyűlt a baja a rendszerrel, miután Laux József elhagyta Magyarországot és Amerikában telepedett le.Az utóbbi években betegeskedett, s nem adott interjút.
Adamis Anna 1943-ban Gútán (Szlovákia) született, Szentendrén nőtt fel. Gyermekkorában sokat olvasott, zongorázott, nyelveket tanult, a színház és az irodalom iránt érdeklődött. 1961 és 1967 között az Egyetemi Színpad tagja volt, 1965-től, még joghallgatóként kezdett publikálni különféle lapokban. 1967-ben diplomázott az ELTE jogtudományi karán, ezután rövid ideig jogászként dolgozott, tagja volt a Szerzői Jogi Szakértői Testületnek, majd teljesen a művészetek felé fordult.
A hatvanas évek második felében az Omega dobosa, Laux József feleségeként ő írta az együttes dalszövegeit, többek közt a Ha én szél lehetnék, a Tízezer lépés és a Petróleumlámpa című dalt, és talán az egyik legismertebb magyar sláger, a Gyöngyhajú lány szövegét. A dal angol nyelvű változata 1970-ben a tokiói Yamaha fesztiválon különdíjat nyert, 1977-ben az Amerikai Dalfesztiválon szövegírói díjat kapott. A Gyöngyhajú lány néhány éve ismét reflektorfénybe került, mert Kanye West engedély nélkül használta fel 2013-ban megjelent New Slaves című dalában. Az ügyben peren kívüli megállapodás született az amerikai rapper és a szerzők, Adamis Anna és Presser Gábor között
Az együttes első angol nyelvű nagylemezére (Omega Red Star) Adamis Anna négy szám szövegét írta. Az első magyar album, Trombitás Frédi és a rettenetes emberek, amelyen valamennyi dal szövegét Adamis Anna írta, két héten belül aranylemez lett. Még két albumon dolgozott az Omegával, majd amikor Laux és Presser kivált az együttesből, megalapítva az első magyar szupergrupot, a Locomotiv GT-t, Adamis az LGT „ötödik tagja” lett.
Az LGT első öt lemezén ő írta a dalok többségének szövegét, köztük olyan örökzöldekét, mint az Ezüst nyár, a Kotta nélkül, az Álomarcú lány, az Ő még csak most tizennégy, a Ha a csend beszélni tudna. Az LGT első két angol nyelvű albumát is ő jegyezte, a második lemez 12 dalának angol szövegét 10 nap alatt írta meg.
Az 1973-ban bemutatott Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című musical is. A több mint négyszáz előadást megélő, itthon és külföldön is számos változatban játszott darab emelte be a rockzenét Magyarországon a kőszínházakba, a dalok, köztük a Vinnélek, a Menni kéne, a Ringasd el magad, az Arra születtem önállóan is slágernek számítanak.1975-ben ugyancsak a Vígszínházban mutatták be a szintén Presserrel közös, Harmincéves vagyok című zenés darabot, mely hol szatirikus, hol lírai szövegeivel sajátos szemszögből láttatja a magyar történelmet.
Adamis Anna és az LGT útjai Laux József 1976-os disszidálása után elváltak, ám sikeres szövegíró maradt, olyan előadókkal dolgozott, mint Kovács Kati, a Neoton Família, Zalatnay Sarolta, Keresztes Ildikó, Bontovics Kati, Varga Miklós valamint Ruttkai Éva, Darvas Iván, Bács Ferenc.
Gross Arnold grafikusművésszel közösen 1979-ben könyve jelent meg Versek és képek címmel. Tintás ujjak című gyermeklemezét 1993-ban adták ki, 1987-ben szerzői lemeze jelent meg, 1997-ben válogatás került a boltokba életművéből. 1976-ban az év szövegírójának választották, 1995-ben Artisjus életmű-díjat, 1997-ben Huszka Jenő-életműdíjat kapott. 1996-ban művészeti munkájának elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét vehette át. 2013-ban szülővárosa Pro Urbe Díját kapta meg, 2011-ben az V. kerület, 2021-ben Budapest díszpolgárává avatták.
Idén megkapta a Petőfi Zenei Díj Életműdíjat és Kossuth-díjjal tüntették ki. Ősszel a Gútai Városi Művelődési Központot Adamis Anna Városi Művelődési Központtá nevezik át.„Egyéves koromig éltem csak Gútán, emlékeim nincsenek róla. De vannak fotók. A házról is. Ott születtem. Kedves a szívemnek a hely”