A Pannon Filharmonikusok koncertjén Kesselyák Gergely vezényletével, Pasztircsák Polina szopránénekesnő közreműködésével három szimfóniát hallunk: egyet a 18. századból, egyet a 19. és a 20. fordulójáról, a kettő között pedig ősbemutatóként az évad zeneszerzője, Orbán György új alkotását a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben április 24-én.
Mozart 183-as Köchel-jegyzékszámú szimfóniájához azért tapadt a „kis g-moll” elnevezés, hogy megkülönböztesse a kései szimfóniák hármasának középső tagjától, a zaklatott lelkiállapotot tükröző „nagy” g-moll szimfóniától (K. 550). Ami a dúlt hangvételt illeti, ebből a „kis” g-moll szimfóniában sincs hiány, hiszen ez az 1773-ban keletkezett pompás darab a preromantikus Sturm und Drang irányzat képviselője. Mahler IV. szimfóniájában sok a játékos, gyermeki elem, a szopránszólós finálé például azt meséli el a Des Knaben Wunderhorn (A fiú csodakürtje) című népköltésgyűjtemény egy szövegét feldolgozva, milyen az élet a Mennyországban. Mozart és Mahler között pedig egy új mű hangzik el: Orbán György II. szimfóniája, amely a három kompozíció közül bár a legújabb, stilisztikai szempontból akár Mozart és Mahler közé is helyezhető. Négytételes, klasszikus formavilágú és hangszerelésű darab, népdalidézetekkel, kifinomult harmóniai megoldásokkal, erőteljes hangzásbeli csúcspontokkal és érzékenyen ívelő dallamokkal.
A koncertet 18.30 órai kezdettel, Előhang címmel Fazekas Gergely zenetörténész műismertető előadása előzi meg, melyen a fellépő művészekkel és a műsoron szereplő művekkel ismerkedhetnek meg közelebbről a koncertre jeggyel rendelkezők.