2024. szeptember 16. (hétfő) 21:20

A Real Madrid ment tovább

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Manchester City (angol)–Real Madrid (spanyol) 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 3–4
Manchester, Etihad Stadion, 52 306 néző. Vezette: Orsato (olasz)
Manchester City: Ederson – Walker, Akanji (Stones, 112.), Dias, Gvardiol – Rodri – Foden, Bernardo Silva, De Bruyne (Kovacic, 112.), Grealish (Doku, 72.) – Haaland (Julián Álvarez, 91.). Menedzser: Pep Guardiola
Real Madrid: Lunyin – Carvajal (Militao, 111.), Nacho, Rüdiger, F. Mendy – Kroos (Modric, 79.), Camavinga, Valverde – Bellingham – Rodrygo (Brahim Díaz, 84.), Vinícius Júnior (Lucas Vázquez, 102.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: De Bruyne (76.), ill. Rodrygo (12.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 4–4-es összesítéssel, 11-esekkel

A királyiak elsősorban abban reménykedhettek a Manchester City elleni negyeddöntő visszavágója előtt, hogy Vinícius Júnior és Rodrygo jó napot fog ki az Etihad Stadionban. A Barcelona és az Atlético Madrid keddi búcsúja után a madridiak egyetlen spanyol csapatként maradtak talpon, és kedvező előjel volt nekik, hogy az utóbbi mérkőzéseken meglepően sebezhetőnek tűnt a manchesteri védelem, amely a legutóbbi négy fellépésén 14, kaput eltaláló lövésből hét gólt kapott.

Az első mérkőzéshez képest jelentős változás volt, hogy az akkor rosszulléttel, illetve sérüléssel bajlódó Kevin De Bruyne és Kyle Walker is bekerült a City kezdőcsapatába, így papíron még erősebb felállásban léptek pályára az angolok, a semleges drukkerek pedig remélték, ezúttal is nyílt sisakos, szórakoztató összecsapást játszik egymással a két csapat. Valamivel óvatosabban kezdtek a felek, mint az első összecsapáson, de így is alig több mint tíz percet kellett várni az első gólra. És naná, hogy a Real Madrid braziljai hozták össze: Vinícius passzolt középre Rodrygónak, és bár az első próbálkozását még védte Ederson, a második lövésnél már tehetetlen volt a brazil kapus. Nem sokkal később Erling Haaland a lécre fejelte a labdát, majd Kevin De Bruyne távoli lövésénél kellett védenie Andrij Lunyinnak. A félidő hátralévő részében a madridiak alig mentek át a felezővonalon, viszont fegyelmezetten és jól védekeztek, így a City leginkább távoli lövésekkel és beívelésekkel tudott veszélyeztetni. Több gól azonban nem született az első félidőben, így Josep Guardiolának ki kellett találnia valamit, hogyan törhetnék fel a madridi védelmet. Carlo Ancelotti együttesének pedig nyilvánvalóan az volt a célja, hogy a második játékrészben újabb kontrából megszerezze a második gólt, ezzel eldöntse a párharcot.

A folytatásban egyre nagyobb volt a hazaiak fölénye, de a címvédő képtelen volt megszerezni az egyenlítő gólt. Egyre tanácstalanabbnak tűnt a City, a kérdés így elsősorban az volt, hogy a saját tizenhatosa előtt tömörülő madridi védelem és a remekül védő Lunyin bírja-e végig a hatalmas nyomást. Nos, nem bírta, a csereként beálló Jérémy Doku középre passzolt labdája Antonio Rüdigerről Kevin De Bruyne elé pattant, aki kíméletlenül a kapuba bombázott.Több gól már nem született, így jöhettek a tizenegyesek. 1–1

Modric kihagyta a kísérletét, vagyis rögtön hátrányba került a Real Madrid, ám a végén mégis Ancelotti csapata örülhetett. Ugyanis Bernardo Silva, majd Mateo Kovacic is hibázott a Citynél. A párbaj az ötödik sorozatban dőlt el, Rüdiger belőtte, így a német válogatott hátvéd találata a Real Madrid továbbjutását jelentette. 11-esekkel 3–4