2024. július 27. (szombat) 05:40

A Szeged pontot rabolt Pécsett

PMFC, Szeged-Csanád GA

A labdarúgó NB II 14. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető PMFC és az 5. helyezett Szeged-Csanád GA ütközött meg a mindkét csapat számára létfontosságú pontokért. Gólt végül egyik gárda sem tudott szerezni, így kénytelenek voltak osztozni a pontokon, amivel a pécsiek továbbra is őrzik veretlenségüket.

LABDARÚGÓ NB II – 14. FORDULÓ
PÉCSI MFC–SZEGED-CSANÁD GA 0–0
Pécs, 2500 néző. Vezette: Káprály Mihály (Máyer Gábor, Kovács Gábor)
PÉCS: Helesfay – Mayer J. (Svedjuk, 62.), Rácz L., Katona L., Hadaró – Szeles – Kesztyűs B. (Terbe, 78.) – Kocsis B., Nikitscher, Harsányi I. (Gera Z., 62.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
SZEGED: Takács J. – Könczey, Temesvári A., Szilágyi Z., Tóth B. – Farkas A., Simon Á. – Papp Á. (Szakály D., 83.), Gajdos, Kundrák (Szatmári L., 76.) – Haruna (Daru, 83.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
MESTERMÉRLEG
Weitner Ádám: – Nem lehetünk telhetetlenek, bár a támadójátékunkból ma hiányzott egy kis plusz. Kemény, harcos mérkőzésen értünk el egy pontot.
Alekszandar Sztevanovics: – Nehéz, küzdelmes mérkőzés volt, mindét oldalon jól teljesített a védelem, elégedett vagyok az egy ponttal.

Nem kezdődött igazán eseménydúsan a PMFC és a Szeged rangadója, az első lövésig majd negyedórát kellett várni, s akkor is távoli próbálkozással tornáztatta meg Helesfayt Gajdos, hogy ne fázzon ezen a ködös hétfő estén. A pécsi szurkolóknak ezt követően még jó tíz percet kellett várniuk, hogy saját csapatukat lássák veszélyesnek, akkor viszont Kesztyűsék nagyon beindultak, s távoli bombával, majd szögletekkel, közeli lövésekkel is próbálkoztak. Azonban mindig volt egy vendégvédő vagy épp Takács János, a vendégek hálóőre, aki hárítani tudott. Így a szünetre döntetlennel mehettek a csapatok.
A fordulás után olykor már lehetett érezni, hogy a vendégek az iksszel is beérnék. Kundrák is igen lassan hagyta el a pályát a lecserélésekor. A PMFC azonban hiába tolta egyre feljebb és feljebb a védővonalát, egyszerűen nem tudta megtörni Temesváriékat. A mérkőzés végén így kénytelen volt osztozni a pontokon az éllovas riválisával. 0–0