2026. június 22. (hétfő) 20:21

A Zöld-fokiak mennek tovább

A Zöld-foki Köztársaság szövetségi kapitánya, Bubista nem beszélt mellé, az Uruguay elleni pontszerzés után a továbbjutást tűzte ki célul.A világbajnokságon újonc, egyik legkisebb országnak számít Zöld-foki Köztársaság csodát tett a csoportkör első két fordulójában. Először a bombaerős spanyol csapatot tartotta fel 0-0-val, majd hétfőn hajnalban 2-2-t játszott Uruguayjal, így két ponttal áll a H csoportban.Az utolsó körben a dél-amerikai együttes a négypontos Európa-bajnok Spanyolországgal, míg az afrikai gárda az egy ponttal álló Szaúd-Arábiával találkozik. Az uruguayiak számára hét, a zöld-fokiaknak pedig öt forgatókönyv van a továbbjutás kivívására.

A szövetségi kapitány továbbra is optimista, s végül is nem esélytelenek. „A torna kezdete óta mondom, hogy szeretnénk lépést tartani a legmagasabb szintű ellenfelekkel szemben is. Ezt már kétszer is megtettük, most pedig egy második álmunkat is szeretnénk valóra váltani: tovább akarunk jutni a kieséses szakaszba. Minden riválist tisztelünk, de ezen a pontos ki merem jelenteni, hogy egyértelműen versenyben vagyunk a 32 közé kerülésért.”

Még több sport…