2024. május 19. (vasárnap) 16:44

Bajnok a Nyíregyháza

A Nyíregyháza a Gyirmót legyőzésével bajnoki címet ünnepelhetett. Az üldözők közül az ETO ugyancsak 3–1-re tudott nyerni hazai pályán a kiesőzónában tanyázó PMFC ellen, ezzel feljött a második helyre, a negyedik Szeged viszont lépéshátrányba került, mert alulmaradt Budafokon.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (0–1)
Balmazújváros, Városi Stadion, 1300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Baghy Csaba, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Sigér Á. (Tamás O., 66.), Nagy D., Nagy B. (Vass P., 83.) – Gresó (Vida K., 66.), Beke P. (Novák Cs., a szünetben), Kovácsréti (Oláh B., 90.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Rozs, 87.), Hudák D., Csörgő V., Szegi – Szőke G., Hajdú Á. (Kovács D., 81.) – Soltész I. (Molnár J., 81.), Kovács M., Madarász (Medgyes Z., a szünetben) – Adamcsek (Erdei M., 90+2.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Adamcsek (0–1) a 3., Kovácsréti (11-esből, 1–1) a 61., Kovácsréti (11-esből, 2–1) a 65., Hársfalvi (öngól, 3–1) a 90+3. percben
Kiállítva: Kovács M. a 34. percben

Tímár Krisztián: – Szerettük volna lezárni ezt az idényt már a múlt héten is, nem sikerült, így a játékosokban volt némi drukk. Rengeteg helyzetet kihagytunk, rosszkor kaptuk a gólt, de végig nyomtunk, és bedaráltuk az ellenfelet. Fantasztikus ez a szeretet, amit most kaptunk, nagyon megérdemelte ez a klub, hogy újra élvonalbeli legyen.
Tamási Zsolt: – Büszke lehetek a csapatomra, mert nagyot küzdöttünk, de a kiállítás és a két tizenegyes – amelyek közül csak a másodikat láttam jogosnak – megnehezítette a helyzetünket. Egy nullnál és egy egynél is volt ziccerünk, de az az igazság, hogy bedaráltak bennünket.