2024. szeptember 19. (csütörtök) 18:14

Mexikó – NSZK meccs

Szombat esti láz Hartfortban. Az Amerikában turnézó német labdarúgó válogatott új trénere október 14-én debütált. Sikeresen! A korán kapott gólt a csapatkapitány İlkay Gündoğan a 39. percben egyenlítette ki. Félidő – 1:1. Később sem lustultak el Közép-Európa legjobb focistái. A rangadó kétharmadában Niclas Füllkrug szépített (1:2). Majd 180 másodperccel később Jamal Musiala (1:3) szaggatta meg az USA portás hálóját!

Az Egyesült Államok gárdája után pár nappal – szerdán – Mexikó nemzeti tizenegyével gurigáznak majd Philadelphiában a germán srácok. A közelmúltban lapátra tett Hansi Flick helyére az FC Bayern Münchentől érkezett a 36 esztendős, colos Julian Nagelsmann. Hétvégi, külhoni bemutatkozása eredményes volt! A négyszeres világbajnok foci team egy hónappal később (2023. november 18.) a berlini Olympiastadionban lép ismét pályára. Az NSZK – Törökország rangadó bizonyára teltházas lesz, hiszen sok millió eurázsiai bevándorló/vendégmunkás él Európa szívében.