2026. június 26. (péntek) 13:36

Német vereség, Nagelsmann kirohanás

Ecuador 2–1-re legyőzte Németországot, míg Elefántcsontpart 2–0-ra Curacaót, így kialakult az E-csoport végeredménye, s a csoportgyőztes németek mellett az afrikaiak és a dél-amerikaiak is továbbjutottak. „Sok mindenben kéne javulnunk, de ezt nem veletek fogom megbeszélni” – kezdte a német válogatott szövetségi kapitánya, Julian Nagelsmann a Magenta TV-nek a meccs után.

„Sajnos a vezető gólunk után fegyelmezetlenné váltunk, majd folyamatosan helyezkedési hibákat vétettünk. Amikor ilyen korán lépünk pályára, akkor is végig koncentráltnak kell maradnunk. Ami a cseréket illeti, jönniük kellett, sokan elfáradtak a pályán. Mindenkinek megbízom, aki itt van a keretben, s szeretném több játékosnak megadni a lehetőséget” – mondta a német sajtó szerint félresikerült cserékről, majd megkérdezték, leengedett-e a csapat a korábbi továbbjutás miatt.„Túlságosan leegyszerűsítitek ezt. Kérlek, hagyd már abba ezt az ostobaságot, de komolyan…” – fakadt ki a kapitány – „Szerinted nem akartak mindent beleadni a srácok? Igen, jöttek be olyanok, akik korábban nem kapták meg a játéklehetőséget, és lehet, másokat hozok be, ha mindenképp szükségünk van egy gólra, de nem mondhatjuk rá senkire, hogy nem akart bizonyítani.”

A német szövetségi kapitány rosszul tűri a kritikát, de nemcsak ő tehet róla, hogy a jelenlegi német foci messze lemaradt az angolt spxnyaol vagy holland mögött.Elég egy példa, a Németországban (Leverkusen) istenített Wirtz Angliában nem találta meg a formáját, a Premiere Ligue egyik legrosszabb igazolásának bizonyult.

Még több sport…