Ausztria és Algéria mérkőzése drámai hajrát követően 3–3-ra végződött a labdarúgó-világbajnokság magyar idő szerint vasárnap hajnali programjában. Sokan számítottak a döntetlenre, hiszen az mindkét csapatnak megfelelt, de mint a meccs utáni nyilatkozatokból is kiderül, a csata a vártnál sokkal emlékezetesebben alakult.
„Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen – értékelt Ralf Rangnick, az osztrákok sokat látott szövetségi kapitánya. – Egyszerűen hihetetlen, hogy sikerült megragadnunk a lehetőséget a visszakapaszkodásra. Nehéz meccsre számítottunk, az is volt, néhány játékosom eljutott teljesítőképessége határáig, de most a siker és a vele járó boldogság a lényeg. A legtöbben gól nélküli döntetlent jósoltak, nos, ahhoz képest ez a három–három igazi csemege. Javultunk átmenetekben, ezért is volt jobb a játékunk, de védekezésben adódtak gondjaink, ezt majd holnap átbeszéljük. Most az ünneplés ideje van itt.”
„Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával, annyian ugrottak a nyakamba és paskolták a fejemet – számolt be a 96. percbeli egyenlítés utáni ünneplésről a gólszerző, az Ausztria továbbjutásban kulcsember Sasa Kalajdzic az ORF-nek. – Nem is igazán emlékszem, hogyan esett a gól… Szó se róla, ez a pályafutásom egyik legszebb pillanata. Csak ahhoz tudom mérni, amikor 2022-ben, a Bundesliga utolsó fordulójában a Stuttgart játékosaként gólt szereztem a Köln ellen, és elkerültük a kiesést. Az is csodálatos élmény volt.”


