Már több mint 70 alkalommal közelítette meg a Jupitert a NASA Juno űrszondája, viszont azóta kétszer is fejfájást okozott.
Még 2016 júliusában állt pályára a NASA Juno űrszondája a Jupiter körül, azzal a céllal, hogy felmérje a bolygó mágneses mezejét. A szonda azóta számos látványos, valamint hasznos fotót küldött haza a Földre a Jupiterről, ezeket itt találja.
A szonda 71. alkalommal közelítette meg a Jupiter április 4-én, amikor két alkalommal is egyfajta „elővigyázatossági” módba váltott, már a bolygó mellett elhaladva.A NASA szerint akkor történhetett a probléma, amikor a Juno átrepült a Jupiter sugárzási övén. A leállásokkor minden nem létfontosságú funkció üzemen kívül volt, így a tudományos műszerek is.A Juno újraindította a számítógépét, az antennáit pedig a Föld felé irányította, így sikerült újból kapcsolatot létesíteni vele. Egy űrjármű akkor lép ilyen biztonsági módba, amikor a rendszerei valamilyen anomáliát észlelnek – ezt még nyomozzák a mérnökök. A Jupiter mágneses mezeje egyébként 20 ezerszer erősebb, mint a Földé.