2026. június 22. (hétfő) 22:38

Főleg férfi drog halottak

2026 első felében már számos dél-amerikai és {újabban} fekete-afrikai kábítószer – kokain, heroin, methadon stb. – csempész szállítmány akadt a vámosok horgára. Jobbára nemzetközi kikötőkben – legutóbb Csepelen. Az elmúlt esztendők tapasztalatai, statisztikái szerint – sajnos stabilan – évente jó két ezer polgárát veszti el az NSZK drogokkal összefüggésben. {Másutt sem sokkal jobb a helyzet…} Egyetlen példa. Németország második legnépesebb, vizekben gazdag városában tavaly száz ember halt meg kábítószer fogyasztás/túladagolás következtében. Átlag életkoruk 40,5 év volt. A Hanza-metropoliszban járva lépten-nyomon „belőtt”, lepukkadt személyekkel találkozni. A 2025-ben életét vesztettek között „csak” tizenhatan voltak lányok, asszonyok, nyolcvannégyen férfiak.

Hollandia és Észak-Németország számos folyami, tengeri kikötőjébe érkezik a drogok jelentős része víziúton – vélik a nyomozó hatóságok. Egy akutális dokumentumfilm szerint, ezer óriás konténerből alig egy-kettőt ellenőriznek a vámosok speciális kutyák segítségével. A szomszédos régiókból, a Benelux-államokból és a Cseh Köztársaságból sztrádán szállítják a bodítószereket a bűnözők. Az üzletet ellenőrző bandák között véres rivalizálás folyik. Ergo a kábítószereknek valójában sokkal több halálos áldozata van az EU-ban, mint amennyiről a hivatalos papírok beszámolnak. Ahogy egy zsaru fogalmazott, „van akit belőnek, másokat lelőnek”… ’Így megy ez’ – írta volt Kurt Vonnegut {1922-2007} kedvenc – német gyökerű – amerikai szerzőm, a fekete/fehér humor nagy mestere!

Még több AKTUÁLIS…