Negrepedt a beton a Nagyszeben és Pitesti közti autópálya egyik épülőfélben lévő viaduktján – írja a
Románián nevet most mindenki: még kész sincs, máris újra kell betonozni a legfontosabb autópályáján – nem tudták titokban tartani „Értjük, hogy a beton gyakran megrepedezik, s az utóbbi több mint 15 évben, mióta az utakat és a vasutat monitorozzuk, láttunk elég sok csúf, problémás betont. Azonban ez újdonság számunkra! (…) Teljesítmény, hogy ilyenre sikerüljön a betonozás, főleg, hogy a hőmérséklet nagyon jó, mondhatni optimális” – olvasható a Pro Infrastructura Egyesület legfrissebb Facebook-bejegyzésében.
Hozzáteszik, a felvételek alapján nem lehet eldönteni, hogy a sűrű és drónból is látható mélységű repedések oka a nem megfelelő betonrecept, az elhibázott kivitelezés vagy a rosszul végzett helikopterezés, ami a felület simítására szolgáló eljárás.
Az egyesület szerint amit a viaduktnál tapasztaltak, a beruházás egész eddigi menetével egyetemben komoly kérdőjeleket vet fel a kivitelező hozzáértését illetően, ugyanakkor felmerül a megrendelő, a közúti infrastruktúráért felelős országos társaság (CNAIR) felelőssége is.
„Tudjuk, hogy a CNAIR illetékesei általában alszanak. (…) Uraim, ébresztő!” – olvasható a bejegyzésben.
Bojca és Cornetu között a török Mapa – Cengiz társulás dolgozik. A 31,33 kilométeres sztrádaszakaszon 48 hidat, felüljárót és viaduktot kell megépíteni. A beruházást 2028 folyamán kellene befejezni, amire a Pro Infrastructura szerint minimális az esély.
Romániában az autópálya építéseket átok sújtja. Évtizedekkel vannak lemaradva, s mindig történik valami katasztrófális hiba.Teljesen mindegy, hogy amerikai, török vagy román cég építi a pályát.
