2026. június 28. (vasárnap) 16:19

„November 8-án Washingtonban leszek”

„November 8-án Washingtonban leszek” – így köszönt el Donald Trump amerikai elnöktől Orbán Viktor az egyiptomi békekonferencián a Fox videója alapján. Orbán akkor lépett oda Trumphoz, amikor az amerikai elnök arra kérte az újságírókat, hogy hagyják el a termet. Ezzel a magyar miniszterelnök akaratán kívül elárulhatta a január óta lebegtetett találkozó időpontját.„Találkozó az lesz, nem is olyan soká” – mondta korábban Orbán Viktor a Karmelita kolostor könyvtárában a Mandinernek arról, hogy fog-e találkozni Donald Trump amerikai elnökkel a közeljövőben.

A miniszterelnök eddig nem árulta el a találkozó időpontját. Azt sem tudhattuk, az amerikai elnök jön-e Magyarországra, vagy ő megy Amerikába, de azt igen, hogy a tematika már 80 százalékban készen van, és főleg gazdasági kérdésekről fognak tárgyalni, leginkább a Magyarországra érkező amerikai beruházásokról szóló gazdasági csomagról.

Még több AKTUÁLIS…